Szyć może  każdy, nie trzeba do tech specjalnych predyspozycji. Tak naprawdę wystarczy chęć do nauki, cierpliwość i odpowiednia ilość wolnego czasu, by zdobyć niezbędną w tej dziedzinie wiedzę.
Warto pamiętać, że początki zawsze są trudne. Nie warto więc zrażać się pierwszymi porażkami, bo te zdarzają się nawet doświadczonym krawcowym. Jeśli jesteśmy zdecydowani na rozpoczęcie przygody z krawiectwem, warto zacząć kompletować sprzęt.
Na szczęście nie jest to specjalnie drogie przedsięwzięcie, zwłaszcza jeśli materiały krawieckie i maszynę do szycia nabędziemy z drugiej ręki. Da nam to oszczędność rzędu kilkuset nawet złotych!
Nie warto od razu porywać się na szycie skomplikowanych modeli. Naukę szycia lepiej zacząć od rzeczy prostych, tak by krok po kroku opanować sztukę prostych ściegów i obsługi maszyny do szycia.
Nie od razu Kraków zbudowano i nie ma szans, byśmy od razu okazali się mistrzem krawiectwa. Wiedzę zdobywa się powoli, więc warto uzbroić się w odpowiednio dużą dozę cierpliwości.