Codziennie staramy się pielęgnować swoją cerę, dlatego możemy ustalić, jaki jest jej rodzaj. Spore trudności sprawia nam w szczególności cera wrażliwa, dlatego szybko dowiadujemy się o tym, że taką właśnie posiadamy. Musimy ją szczególnie dobrze pielęgnować, jeżeli nie chcemy pogorszyć jej stanu.

Spójrzmy przez chwilę na preparaty występujące w naszej łazience, po które sięgamy każdego dnia. Oceńmy ich składy i najlepiej wyrzućmy je od razu do kosza lub komuś oddajmy, jeśli znajdziemy w nich jakiekolwiek konserwanty czy niepotrzebne barwniki. Wymieńmy je na Kosmetyki naturalne, które na pewno nie będą tych rzeczy zawierać. Zanim jednak zastosujemy je na całej twarzy, przeprowadźmy mały test alergiczny. Nałóżmy preparat na noc na rękę, a rano sprawdźmy, czy wystąpiły w tym miejscu jakieś zaczerwienienia. Jeśli nie, możemy stosować wybrany preparat już zgodnie z jego przeznaczeniem.

Oczywiście bardziej problematyczną cerę należy pielęgnować pod okiem dermatologa. To on jest lekarzem zajmującym się skórą.